Lyra 2001

lyra2001

Tento ročník Vémyslické LYRY se konal 6. listopadu 2001.Letošního 4. ročníku se zúčastnilo celkem 36 soutěžících z 8 základních škol a na regulérnost soutěže dohlížela odborná porota složená ze zástupců ZUŠ v Moravském Krumlově a členů kapely. Jejím předsedou byl pan Josef Kristián.
O tom, jak celá dopolední soutěž probíhala, se mohli dozvědět diváci na večerní přehlídce vítězů  9. listopadu 2001 ve Vémyslicích a následně 16. listopadu 2001 v sále Hotelu v Moravském Krumlově.
Kromě 15 finalistů Lyry zde vystoupilo také 9 vítězů z předcházejícího ročníku, kteří si zazpívali s hudební skupinou Moravský Blok. Celým večerem, který bravurně uváděly studentky Moravskokrumlovského Gymnázia Daniela Frimlová a Zlatuše Procházková, se prolínaly melodie moderní i lidové hudby s videoprojekcí soutěžního dopoledne.
V tomto ročníku byly zastoupeny svými soutěžícími tyto školy:
ZŠ Bohutice, ZŠ Dolní Dubňany, ZŠ Ivančická M. Krumlov, ZŠ Klášterní M. Krumlov, ZŠ Rybníky, ZŠ Tavíkovice, ZŠ Vémyslice a ZŠ Višňové.

Karegorie:
  I. kategorie    10 soutěžících   žáci  1.-3.  třídy
 II. kategorie   17 soutěžících   žáci  4.-6. třídy  (prima)
III. kategorie   9 soutěžících    žáci  7.-9. třídy  (sekunda – kvarta)

Výsledková listina:

I. kategorie

Tereza Trachtulcová ZŠ  Višňové
Anna Žáková ZŠ  Klášterní MK
Pavel Vejvalka ZŠ  Ivančická MK
Kamila Černá ZŠ  Ivančická MK
Dita Stehlíková ZŠ  Vémyslice

II. kategorie

Eva Čemerková ZŠ  Vémyslice
Nicol Dvořáková ZŠ  Vémyslice
Pavel Votoupal ZŠ  D. Dubňany
Ludmila Krchňavá ZŠ  Višňové
Zuzana Staňková ZŠ  Vémyslice

III. kategorie

Jitka Cafourková ZŠ  Ivančická MK
Zina Hrubá ZŠ  Klášterní MK
Jiří Fuka ZŠ  Višňové
Marie Hlávková ZŠ  Višňové
Veronika Coufalová ZŠ  Ivančická MK

 

Kromě diplomů a věcných cen, které do soutěže věnovala JE Dukovany, si žáci odnesli do života také cenné zkušenosti a nezapomenutelné zážitky.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem nadšencům z řad kantorů i dobrovolníků, kteří se podíleli na přípravě, realizaci a hladkém průběhu celé akce.

Naším cílem je nejen objevovat pěvecké talenty, ale také probouzet v lidech chuť zpívat. A pokud se nám to alespoň z části podařilo, tak to stálo za to!

Dagmar Drahozalová, ZŠ Vémyslice